Kopecká Magdaléna

Majda, stále ještě juniorská závodnice, je součástí českého reprezentačního týmu a od roku 2017 a společně svým bratrem Matějem se účastní závodů světového poháru a mistrovství světa. V roce 2019 dojela na mistrovství světa juniorů, v závodě Classic Sprint v Krvaveci (SLO) na 11 místě. Na konci sezóny skončila v celkovém hodnocení světového poháru FIS na krásném 20. místě, celkově s 197,5 FIS body za telemark Classic a 131,4 FIS body za telemark Sprint.

Trenér (lyžování): Seabsatien Mansart
Trenér (skoky): Lukáš Vokatý
Trenér (skejting): Pavel Ondrášek (Andrle sport)
Trenér (kondice): Pavel Ondrášek (Andrle sport)
Fyzioterapeut: Jana Kopecká (Centrum komplexní rehabilitace Kolín)

05.02.2020 / WC FR SAMOENS
29.1 až 31.1 se ve francouzském středisku Samoens 1600 konal světový pohár v telemarku. Jednalo se o tři samostatné závody v královské disciplíně telemarkového lyžování, telemark classic. S ohledem na nepřízeň počasí, byl zrušen tréninkový den, první den závodů napadlo skoro třicet centimetrů sněhu, druhý den závodů bylo nádherné počasí, třetí den byl opět deštivý a zamračený. I přes náročné podmínky a těžký skoro tříminutový závod se Magdaléně Kopecké podařilo zajet 29.2 – 18. místo, 30.2 – 17. místo a 31.2 – 16. místo. Závody byly perfektně připravené a účastnili se jich všichni TOP závodníci. Záznam z přímého přenosu z tohoto závodu mistrovství světa je dostupný na stránkách FIS. (foto 04_Závody WC Samoens)

10.01.2020 / FIS závody SUI a FRA
Začátek roku pro nás znamenal ostrý start. Konec a začátek roku, tedy od 28.12 2019 do 3.1 2020 byl ve znamení společného tréninku CZ, FR a GB telemarku pod vedením Sebastiena Mansarta v francouzském středisku Les Houches. V rámci tréninku se jezdilo v branách, trénoval se skok, průjezd loomem a i skating. Jak na nový rok, tak po celý rok, tedy první zahájení tréninku v novém roce bylo 1.1 2020 v 9:00 na sjezdovce Col de Voza v Les Houches pod Mont-Blancem. (foto 01_Trénink v Les Houches)
V sobotu 4.1 2020 nás čekal úvodní závod FIS sezóny ve Villars (SUI). Závod se jel na slalomové sjezdovce Roc á l´ Ours, ve výšce 1924mnm. Magdaléna Kopecká dojela závod na sedmém místě v kategorii U21/ŽENY v celkovém hodnocení na patnáctém místě. (foto 02_Závody FIS Villars)
Další den, tedy v rámci neděle 5.1 2020, následoval druhý FIS závod v Les Houches (FR) na sjezdovce GDS Bols, kde se podařilo zajet celkově šestnácté místo. Oproti loňskému roku se obou závodů účastnila TOP desítka nejlepších závodníků WC, závodů se účastnilo více než sto závodníků v kategoriích U12, U14, U16, U21 a TOP prakticky z celého světa (FR, GB, SUI, CZ, DE, RU, a NL). Oba závody (i když se nejednalo o závody světového poháru) byly velice dobře připraveny. (foto 03_Závody FIS Les Houches)

Sezóna 2019/2020
Letní příprava se nesla zejména v duchu tréninku skoků s Lukášem Vokatým ve Štítech, kde byl tento trénink zakončen třetím místem v juniorských závodech v Aerials do vody, a tréninku skejtingu spolu se zvyšováním kondice s Pavlem Ondráškem. Podzimní příprava navázala pěti kempy na HinterTuxu společně s Sebastianenem Mansartem.

V rámci zimní sezóny 2020 plánujeme čtyři FIS závody světového poháru (FIS LesHouches, WC Samonens, WC Oberjoch a WC Muren) a mistrovství světa juniorů (JWC Gerardmer).