Benc Patrik

27.6.2017Sezóna 2016 – 2017

V letošní sezoně 2016/2017 jsme museli přistoupit ke změně trenéra z důvodu ukončení smlouvy s Tomášem Kučerou.

Spojili jsme se s Honzou Strakou. Trenér Miroslav Kolář.

Letní příprava probíhala v Liberci, kde jsme využívali zázemí Dukly. Ledovce jsme kombinovali s juniorskou reprezentací / Kaunertal, Saas Fee, Zermat / a samostatně / Saas Fee, Pitztal /.

První závody jsme odjeli v Soldě 12 -13.11.2016. V celé sezoně Patrik měl 68 startů. Vrcholem sezony 2016/2017 byla účast na MSJ ve Švédském Åre, které proběhlo 6-14.3.2017. Ve sjezdu se umístil na 42 místě a v obřím slalomu na 46 místě na MSJ odjel všechny tréninky a disciplíny. Možnost nominace a dosažení lepších výsledků bude mít ještě v příští sezoně, kde bude ještě posledním rokem v kategorii juniorů.

Sezonu jsme ukončili ve Špindlerově mlýně na MČR, kde jsme potvrdili loňské umístění šestým místem v obřím slalomu.

Celkově se Patrik zlepšil ve 2 disciplínách – sjezdu a v alpské kombinaci, Fis body si nezlepšil ve slalomu a v obřím slalomu, což bylo zklamáním. Přesto plní kritéria pro zařazení do reprezentačního družstva juniorů A pro sezonu 2017/2018.

Na závěr děkuji lyžařskému klubu při TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou za podporu a členům za pozornost.

1.3.2017Nominace na MSJ v alpském lyžování Åre 2017

Letošní největší juniorskou akci hostí v termínu 6. – 14. března švédské Åre. Česká výprava čítá pět juniorů a jedinou juniorku. Největší české naděje hledejme v Janu Zabystřanovi a Filipu Forejtkovi, nedávných účastnících seniorského mistrovství světa ve Svatém Mořici. Překvapit v kategorii U18 může Nikola Bubáková, bronzová medailistka z letošního EYOF.

Závodníci: Jan Zabystřan (1998), Filip Forejtek (1997), Jan Skořepa (1996), Patrik Benc (1997),Tomáš Klinský (1998) a Nikola Bubáková (1999).

Vedoucí výpravy: Tomáš Bank

Trenéři: Filip Marek, Michal Kunst, Tomáš Klinský, Jan Skořepa, Miroslav Kolář, Lukáš Ohrádka

Fyzioterapeutka: Nikola Klinská

…Premiéru na MSJ zažije také Patrik Benc. „Ve Švédsku budu poprvé a ani na severu jsem ještě nikdy nebyl, těším se. Mistrovství světa juniorů je největší závod, co zatím absolvuji. Budu startovat zezadu kvůli FIS bodům, které nemám ještě tak dobré a tak si myslím, že jakékoliv umístění do třiceti pro mě bude úspěch. Nejvíce se těším na sjezd a super-G, budou tam určitě těžší tratě a budou to skvělé zkušenosti.“

Popřejme Patrikovi hodně štěstí a krásný výsledek, tak aby s ním byl sám Patrik co nejvíce spokojen.

7.2.2016 – Rádi bychom tímto poděkovali našemu juniorovi Patriku Bencovi za 3. místo ve slalomu NJR v italském Pfelders.
Gratulujeme!